7 marca 2022

Ze świetlicy mogą korzystać także rodzice dzieci.

Chwila uśmiechu i zabawy dla dzieci, a dla ich Mam i Opiekunów – trochę spokoju i odpoczynku. To chce zaoferować uchodźcom z Ukrainy, którzy po dramatycznych przeżyciach w swoim kraju i trudnej podróży przez granicę są już bezpieczni, świetlica przy Klubie Akademickim IQ, gdzie ciekawe zajęcia i opiekę znajdą dzieci i młodzież, a dorośli będą mogli spokojnie usiąść i napić się kawy.

Dla dzieci zostały przygotowane lekcje języka polskiego, którego uczyć poprzez zabawę będą lektorzy z Centrum Języków Obcych WSIiZ, a także pokazy kinowe na dużym ekranie (oczywiście będzie też popcorn). Warsztaty musicalowe poprowadzą dla naszych gości instruktorzy i młodzież z Akademii Aktorskiej 'Artysta’, a zajęcia muzyczne i plastyczne animatorzy ze Szkoły Szpitalnej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Każdy chętny będzie też mógł zagrać w gry planszowe, bilard albo piłkarzyki, a komu starczy cierpliwości może usiąść przy ogromnym stole żeby poukładać puzzle. Dla zmęczonych zabawą dzieci nie zabraknie też poczęstunku: lodów, pizzy czy pączków.

Gdy dzieci i młodzież zajmą się swoimi sprawami, ich mamy i opiekunowie będą mogli usiąść i odpocząć. Przy kawie i herbacie będzie można spokojnie porozmawiać albo skorzystać ze stanowisk komputerowych z wi-fi, żeby pozałatwiać pilne sprawy. Przygotowaliśmy także dla osób potrzebujących dyżury psychologów z Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju WSIiZ, a porad prawnych będą udzielać adwokaci z Okręgowej Izby Adwokackiej w Rzeszowie.

WSIiZowa świetlica rusza 8 marca.

Iwona Kosztyła