19 lutego 2021

Spotkanie pt. „Klimat się zmienia, czy i my nie musimy się zmienić?” odbędzie się 18 marca br. O godzinie 18:00 na kanale YouTube oraz na Facebooku WSIiZ. Wydarzenie ma charakter otwarty.

W ramach obchodów Dnia Nauki Polskiej Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczyna drugą edycję projektu „Przybij piątkę nauce”.

Jego celem jest inspirowanie młodych ludzi dokonaniami wybitnych polskich badaczy oraz wzmocnienie zainteresowania naukowymi metodami poznawania rzeczywistości. Pierwszym przewodnikiem po świecie nauki będzie dr Tomasz Rożek – dziennikarz naukowy, jeden z najbardziej znanych popularyzatorów nauki w Polsce,  z wykształcenia fizyk medyczny.

W obecnej covidowej rzeczywistości chcemy dać młodym ludziom możliwość uczestnictwa wżyciu naukowym i intelektualnym, odpowiadać na ciekawe naukowe pytania i zagadnienia – mówi dr hab. Agata Jurkowska -Gomułka, – Prorektor WSIiZ ds. Nauki.

Kolejne wykłady w ramach projektu „Przybij piątkę nauce” będą realizowane w trzecią środę każdego miesiąca. Szczegóły dotyczące tematów kolejnych spotkań można znaleźć na stronie uczelni .

 

Iwona Kosztyła