22 września 2019

Przysięgę poprzedziła msza święta w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Sędziszowie Małopolskim.

Na rynku w Sędziszowie Małopolskim odbyła  się trzecia w tym roku przysięga „Terytorialsów” z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”. Słowa roty przysięgi wojskowej w obecności rodzin, parlamentarzystów, przedstawicieli władz wojewódzkich, samorządowych, kombatantów, rodzin oraz mieszkańców Podkarpacia wypowiedziało  105 żołnierzy.

Przysięga wojskowa jest zwieńczeniem 16-dniowego szkolenia podstawowego, które tym razem odbyło się na obiektach szkoleniowych w Jarosławiu i Rzeszowie. To wyjątkowa przysięga, ponieważ wzięli w niej udział najmłodsi żołnierze, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci, którzy postanowili wakacje spędzić z WOT – mówi płk. Dariusz Słota, dowódca podkarpackich terytorialsów

Przysięgę poprzedziła msza święta w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Sędziszowie Małopolskim. W ramach uroczystości związanych z przysięga wojskową  można było zobaczyć sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu Brygady, który zaprezentowali  żołnierze pełniący Terytorialną Służbę Wojskową.

Iwona Kosztyła