2 kwietnia 2019

Jarosław po raz kolejny przyłącza się do akcji

2 kwietnia br. przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jarosław po raz kolejny przyłącza się do akcji „Zapal się na niebiesko”, bo właśnie ten kolor jest symbolem solidarności z osobami autystycznymi. Od 2 kwietnia br., przed pięć dni w takiej barwie będzie można oglądać iluminację Ratusza. W geście solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem oraz ich rodzinami, w wielu miastach wybrane obiekty architektoniczne zostają podświetlone na niebiesko.

Celem akcji jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu, podniesienie społecznej świadomości w zakresie funkcjonowania osób wykazujących całościowe zaburzenia rozwojowe oraz problemów, z jakimi spotykają się na co dzień.

Jak wyjątkowe są osoby z autyzmem, można się było przekonać m.in. podczas wizyty w Ratuszu podopiecznych PSONI Koło w Jarosławiu. Dzieci wręczały własnoręcznie przygotowane kwiaty z bibuły w kolorze niebieskim, ponieważ ta barwa symbolizuje nadzieję na lepsze życie. Każdy z nas może wyrazić swoją solidarność: oświetlić budynek na niebiesko, dodać niebieski kolor do ubrania, propagować logo akcji w Internecie czy wesprzeć finansowo organizacje działające na rzecz osób z autyzmem.