25 września 2021

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady OT zapraszają na niezapomniane wrażenia sportowe.

 W niedzielę26 września w Tryńczy  odbędzie się  „WOTgames” – rodzinne, otwarte pikniki sportowe w całej Polsce organizowane z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

Tegoroczne Święto Wojsk Obrony Terytorialnej, poza uroczystym apelem na Pl. Marszałka Piłsudskiego w Warszawie, podczas którego wręczone zostaną sztandary wojskowe, będzie miało wymiar sportowej rywalizacji w wielu gminach w Polsce. Poza formalnym świętowaniem, terytorialsom przyświeca cel promowania aktywności fizycznej i zaangażowania we wspólne świętowanie mieszkańców lokalnych społeczności.

Na Podkarpaciu wydarzenie odbędzie się w gminie Tryńcza obok Urzędu Gminy – start o 11.00. Zakończenie zaplanowano na 16.00. Do sportowej rywalizacji, 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza rodziny, dzieci i dorosłych. Wspólnie  celebrowane czwarte święto WOT, tym razem na sportowo, wzmocni integrację i zaangażowanie w życie środowiska lokalnego. Od żołnierzy Wojska Polskiego słusznie oczekuje się propagowania zdrowego stylu życia i wdrażania zasad „fair play”, dlatego też taka idea przyświeca organizacji pikniku wojskowego „WOTgames” w Tryńczy.

Piknik podzielono na cztery strefy. Najmłodszych wraz z rodzicami lub opiekunami zapraszamy do strefy „akademia terytorialsa”. Będzie to przestrzeń edukacyjno – zabawowa dla dzieci oraz ich opiekunów. Każdy chętny pozna tam tajniki służby Wojsk Obrony Terytorialnej. Na ośmiu punktach edukacyjnych dzieci spotkają naszych żołnierzy – specjalistów z różnych wojskowych dziedzin. Dzieci poprzez zabawę będą kolekcjonowały „sprawności”, a zdobycie ośmiu  z nich będzie równoznaczne z otrzymaniem specjalnej nagrody oraz dyplomu. Wybrane zabawy „akademii terytorialsa” to na przykład: „sokole oko”, „szkoła przetrwania” czy też „poszukiwacz skarbów”. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy na specjalną stronę dedykowaną wydarzeniu: www.wotgames.wp.mil.pl .

Dorosłych zapraszamy do sportowej rywalizacji w strefie „wspaniała dwunastka” – jej nazwa związana jest oczywiście z podstawowym modułem szkoleniowym WOT, czyli sekcją lekkiej piechoty w skład której wchodzi 12 żołnierzy.

W ramach strefy „wspaniała dwunastka” będzie rozgrywanych 12 konkurencji sportowych. W zależności od wieku uczestnicy zostaną przydzieleni do kategorii „rekrut” lub „terytorials”. „Rekruci” będą musieli wykonać osiem wskazanych przez organizatora konkurencji, a „terytorialsi” dwanaście. Czas na ich wykonanie jest ograniczony długością trwania pikniku. Najlepsi w poszczególnych kategoriach oraz z podziałem na kobiety i mężczyzn otrzymają złote, srebrne i brązowe medale.

Wybrane konkurencje w ramach strefy „wspaniała dwunastka” to na przykład: „relaks celowniczego” (czyli znane wszystkim pompki w czasie 1 min), „sprint sapera” (to znana z wojskowych testów sprawność tzw. „koperta”), „zaprawa poranna” (to próba szybkości w worku), „dostawa amunicji” (to bieg ze skrzynkami na czas), będą też konkurencje o tak wyszukanych nazwach jak „wymagający porucznik”, „surowy sierżant”, czy „musztra z pojazdami”.

Uwaga! Aby dołączyć do rywalizacji w ramach strefy „wspaniała dwunastka” należy wcześniej zarejestrować się na stronie www.wotgames.wp.mil.pl . Tu też będzie można znaleźć więcej informacji na temat tego wydarzenia.

Poza strefami zabawy dla najmłodszych i rywalizacji pomiędzy dorosłymi, miłośników techniki wojskowej zapraszamy do strefy „park sprzętu technicznego”, gdzie będzie można poznać nasze wyposażenie i uzbrojenie. A w strefie „plac apelowy” będzie możliwość pogawędzić z kombatantem oraz zjeść tradycyjną wojskową grochówkę. Będzie to strefa relaksu. Tutaj  też każdy chętny do 3. PBOT będzie mógł porozmawiać z naszymi rekruterami nt. warunków wstąpienia do pododdziałów brygady oraz wypełnić wniosek o powołanie do służby.

Dodatkowo podczas pikniku sportowego obecny będzie mobilny punkt krwiodawstwa, punkt szczepień oraz punkt narodowego spisu powszechnego.

 

Iwona Kosztyła