6 października 2019

Badania mammograficzne można wykonać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.30, w Przychodni Specjalistycznej – Centrum Diagnostycznym ZOZ nr 2 w Rzeszowie.

6Pojawia się niespodziewanie, dotyka coraz młodszych kobiet. Jednak zwykle atakuje pomiędzy pięćdziesiątym, a sześćdziesiątym rokiem życia Ponad 22 procent Polek co roku zapada na raka piersi. By temu przeciwdziałać, kobiety powinny się badać. Pomocna dłoń podaje Zakład Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie, który rusza z akcją „ Rak a Zdrowie”.

Choroba ta może być w niemalże 100% wyleczalna, jeżeli zostanie odpowiednio wcześnie wykryta. Z pomocą przychodzi technologia i system profilaktyki raka piersi. Dlatego umożliwiamy udział w bezpłatnych badaniach i cieszymy się,ze coraz więcej kobiet z nich korzysta – mówi Katarzyna Tokarz z ZOZ nr 2 w Rzeszowie

Badania mammograficzne można wykonać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 17.30, w Przychodni Specjalistycznej – Centrum Diagnostycznym ZOZ nr 2 w Rzeszowie. Dodatkowo, kobiety, które wykonają badania mogą wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Akcja rozpoczyna się 7.10.2019 r i potrwa do końca roku.

Iwona Kosztyła