4 stycznia 2021

Z zimowego, stacjonarnego wypoczynku podczas ferii, które właśnie ruszyły, może skorzystać niewielka grupa dzieci.

Zamiast wyjścia na basen, do kręgielni, na narty czy do kina, będą jedynie zajęcia w szkole, bądź zdalne, organizowane przez domy kultury czy stowarzyszenia młodzieżowe. Z zimowego, stacjonarnego wypoczynku podczas ferii, które właśnie ruszyły, może skorzystać niewielka grupa dzieci. W zajęciach organizowanych jedynie przez organizacje sportowe, harcerskie, szkoły czy inne placówki oświatowe mogą wziąć udział jedynie uczniowie klas I- IV szkoły podstawowej oraz szkół sportowych. Jak wynika z danych Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Na Podkarpaciu odbędzie się 97 takich zimowisk. Na innych czekają rożnego rodzaju zajęcia online.

Szkoła Podstawowa w Krasnem podczas ferii organizuje zajęcia dla ponad 80 uczniów. W drugim tygodniu organizujemy zimowisko dla 7 grup naszych uczniów. W grupie może przebywać maksymalnie 12 osób, grupa musi mieć stałego wychowawcę, a dzieci uczestniczące w zajęciach nie mogą mieć objawów infekcji oddechowych. Dzieci nie pozjeżdża sankach, nie wyjdą do kina czy na basen. Wezmą jednie udział w warsztatach, konkursach czy ćwiczeniach. Jednak zainteresowanie taką formą wypoczynku, czyli zajęciami w szkole jest ogromne – mówi Marek Frączek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Krasnem

 

 Z zimowego, stacjonarnego wypoczynku podczas ferii, które właśnie ruszyły, może skorzystać niewielka grupa dzieci. To dla nich propozycje mają między innymi domy kutry, które organizują rożnego rodzaju zajęcia w formie zdalnej. W tym roku przerwa zimowa we wszystkich województwach odbywa się w tym samym terminie.

 

Iwona Kosztyła