15 kwietnia 2019

Biegowi towarzyszyć mu będzie Marsz Nordic Walking i Rajd Rowerowy.

„Wolni i wyzwalający” – to motto III Rzeszowskiego Biegu Trzeźwości im. ks. Franciszka Blachnickiego, który 1 maja już po raz III wyruszy z Rzeszowa do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej w Niechobrzu. Towarzyszyć mu będzie Marsz Nordic Walking i Rajd Rowerowy.

Bieg jest inicjatywą wielu ruchów i stowarzyszeń świeckich wspieranych również przez środowisko kościelne, a jego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz postaw abstynenckich wobec alkoholu i narkotyków, zachęta do biegania i innych form aktywności sportowej, promocja zdrowego trybu życia i walki z uzależnieniami.

Uczestnicy biegu zostaną podzieleni na kategorie wiekowe. Będą mieli do pokonania, podobnie jak i w marszu walking 10 kilometrową trasę, która wiodła będzie ulicami Rzeszowa oraz drogami Racławówki i Niechobrza. Rowerzyści będą mieli do przejechania 20 kilometry dystans.

W Niechobrzu uczestnicy Rzeszowskiego Biegu Trzeźwości dołączą do Pielgrzymki Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która od kilkudziesięciu lat, tradycyjnie 1 maja przybywa do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej w Niechobrzu.

Impreza rozpocznie się przed Domem Diecezjalnym Tabor, skąd wyrusza uczestnicy. Zakończy w Niechobrzu wręczeniem nagród. Na zakończenie uczestnicy będą mogli wziąć wezmą udział w Mszy świętej, której przewodniczył będzie bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej

Organizatorem Rzeszowskiego Biegu Trzeźwości jest Fundacja „Pomagam bo Kocham” im. bł. ks. Władysława Findysza, Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Rzeszowskiej, Katolickie Stowarzyszenie TABOR, Ruchu Światło Życie i Domowy Kościół Diecezji Rzeszowskiej,Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Wolność i Miłość” Diecezji Rzeszowskiej,Związek Strzelecki „Strzelec” Rzeszów.

Zapisy oraz informacje na stronie: http://biegtrzezwoscirzeszow.pl/

Iwona Kosztyła