21 maja 2021

Rycerze Kolumba z diecezji rzeszowskiej borą udział w rozpoczynającym się ( 22 maja 2021r. ) w Licheniu XI Stanowej Konwencji Rycerzy Kolumba w Polsce.

To doroczne spotkanie Rycerzy Kolumba i kapelanów Rad lokalnych z całej Polski, podczas którego kilkuset delegatów podsumowuje ostatni rok działalności oraz wyznacza nowe cele. Konwencja Stanowa to także czas na wyróżnienie i nagrodzenie najlepszych dzieł rycerskich, rodziny roku, a także wybrania członków Rady Stanowej na następny rok.

Nagrody stanowe za działalność programową są okazję do zaprezentowania unikalnych działań podejmowanych w poszczególnych radach (parafiach). W tym roku zgłoszono prawie 200 programów i spośród nich Rada Stanowa wybrała te które zostaną nagrodzone.

 

Spotkanie odbywa się pod hasłem „Kościół jest siłą tego Narodu”, zaczerpniętym z wypowiedzi kard. Stefana Wyszyńskiego. W tym roku, ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne spowodowane pandemią, część wydarzeń tegorocznej Konwencji odbędzie się w trybie zdalnym.

Iwona Kosztyła