26 marca 2022

25.03.2022. Rzeszow Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszow

Fundacja prowadzona przez amerykańskiego aktora Seana Penna będzie współpracować z Rzeszowem. Dwukrotny laureat Oscara podpisał porozumienie z Prezydentem Konradem Fijołkiem, które zakłada wsparcie samorządu w organizacji pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

Sean Penn, reprezentujący Fundację CORE Response i Konrad Fijolek, prezydent Rzeszowa podpisali w  porozumienie dotyczące wsparcia uchodźców z Ukrainy oraz wolontariuszy, którzy im pomagają. Porozumienie podpisano w noclegowni dla uchodźców, którą zorganizowano przy al. Rejtana. Noclegownię prowadzi samorząd Rzeszowa razem z Centrum Medycznym Medyk i Fundacją Medyk dla Zdrowia.

Podpisane porozumienie zakłada możliwość skorzystania z zasobów, którymi dysponuje CORE:

– wspieranie ukraińskich uchodźców poprzez świadczenie usług w Polsce, w tym koordynację pracy wolontariuszy na rzeszowskim dworcu kolejowym, w punkcie noclegowym, w centrum dystrybucji pomocy humanitarnej i punkcie rejestracji uchodźców.

-wsparcie nieformalnych ośrodków dla uchodźców,

-zapewnienie ochrony i pomocy psychologicznej uchodźcom i wolontariuszom

 -ponadto CORE będzie dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie zarządzania sytuacjami kryzysowymi z lokalnymi liderami.

mat. pras.