3 kwietnia 2024

Fot. Łukasz Ożóg/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów

Sezon letni w lotniczych przewozach pasażerskich rozpoczął się 31 marca. 3 kwietnia przyleciał pierwszy samolot z Alicante, a ruch czarterowy zacznie się za kilka tygodni. Lotnisko w szczycie sezonu obsługiwać będzie 13 tras regularnych i 15 czarterowych – tygodniowo odbywać się będzie ok. 120 rotacji pasażerskich.

W środę przyleciał pierwszy samolot z hiszpańskiego Alicante. Ta trasa Ryanaira to absolutna nowość w ofercie irlandzkiego przewoźnika z podrzeszowskiego lotniska. Dlatego pierwszy przylot został przywitany salutem wodnym od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Obłożenie pierwszych rejsów pokazuje, że może to być hit tegorocznego lata. Rejsy do hiszpańskiego miasta są dwa razy w tygodniu – w środy i soboty. Od 26 czerwca z biurem podróży TUI będzie się można udać na Majorkę. Ryanair w letnim rozkładzie z Jasionki na 2024 rok ma osiem tras. Oprócz Alicante, Zadar (Chorwacja), Dublin (Irlandia), Londyn (Stansted i Luton), Manchester, East Midlands i Bristol (Wielka Brytania). 

Spory wybór będą mieć też osoby, które wolą same organizować wypoczynek, bez wsparcia profesjonalnych biur podróży. Lufthansa od 31 marca dodała drugi samolot dziennie do Monachium, czołowego hubu Europy, skąd ponad 60. różnymi liniami można polecieć na większość kontynentów, zaś poranny slot do Niemiec powoduje, że można zdążyć na prawie wszystkie atrakcyjne przesiadki.

PLL LOT wraca z międzykontynentalną destynacją do Nowego Jorku/Newark (USA) oraz krajową trasą do Gdańska (od czerwca do września), a do Warszawy Embraery operują aż 33 razy w tygodniu!

Ryanair, który lata przez cały rok na trasach do Londynu (Luton i Stansted), Manchesteru, Bristolu, East Midlands oraz Dublina, dołożył od kwietnia trasy do wspomnianego już Alicante oraz Zadaru. Do Chorwacji tym razem latał będzie już od początku kwietnia, a nie jak rok temu – od czerwca.

Wizz Air w dalszym ciągu proponował będzie dwa rejsy tygodniowo do Rzymu, dokąd można udać się na dłuższy urlop, albo na weekend, co umożliwiają połączenia w poniedziałki i czwartki.

Źródło: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Skip to content