16 listopada 2018

W poszukiwania chłopca zaangażowało się prawie tysiąc osób: strażacy, ratownicy GOPR, funkcjonariusze policji, straży granicznej oraz mieszkańcy.

Poszukiwany od wtorku 13 listopada br. 12-letni Daniel ze wsi Izdebki z Podkarpacia został odnaleziony. W poszukiwania chłopca zaangażowało się prawie tysiąc osób: strażacy, ratownicy GOPR, funkcjonariusze policji, straży granicznej oraz mieszkańcy.

Powiększający się rejon poszukiwań oraz ryzyko zagrożenia życia chłopca 15 listopada br. skłoniły komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie do skierowania wniosku o wsparcie działań przez żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Decyzja była natychmiastowa.

Zaledwie w 90 minut od wezwania blisko 100 „Terytoriasów” z 35 Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka wchodzącego w skład 3PBOT stawiło się w trybie alarmowym do wsparcia akcji poszukiwawczej.

Jak wiemy finał poszukiwań zakończył się szczęśliwie dla chłopca, rodziny, mieszkańców, jak również wszystkich służb biorących udział w akcji.

Dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej był to sprawdzian stawiennictwa i gotowości do nagłego podjęcia działań z którego „Terytorialsi z Podkarpacia wywiązali się bardzo dobrze.

Iwona Kosztyła