14 maja 2021

14.01.2017 – Nowa Sarzyna 3 BOT Rzeszow Szkolenie TSW Dzialania SRO / Stale Rejony Odpowiedzialnosci Fot. Irek Dorozanski

Szkolenie odbędzie się miedzy innymi na poligonie w Nowej Dębie.

Weekend w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej to zapowiedź intensywnego szkolenia.  Przez dwa dni na terenie Podkarpacia w miejscowościach, w których rozmieszczone są bataliony lekkiej piechoty będzie się szkoliło blisko tysiąc „Terytorialsów”.

Najbliższy weekend tj. 15 i 16 maja żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady OT spędzą na szkoleniu rotacyjnym w stałych rejonach odpowiedzialności (SRO) batalionów oraz na poligonie w Nowej Dębie. Będą to bardzo intensywne dwa dni szkoleniowe. Żołnierze odbędą strzelania bojowe, rzut granatem bojowym oraz zajęcia ze szkolenia saperskiego w Nowej Dębie. Zajęcia taktyczne pododdziały przeprowadzą w SRO rzeszowskiego, niżańskiego, dębickiego, jarosławskiego i sanockiego Batalionu Lekkiej Piechoty. Podkarpaccy terytorialsi w tym roku kończą już trzeci etap szkolenia zgrywającego. Przypominamy, że cykl szkolenia żołnierza OT składa się z trzech etapów – szkolenia indywidualnego, specjalistycznego i zgrywającego.

Obecnie w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej trwa także 16-dniowe szkolenie podstawowe i 8-dniowe wyrównawcze. Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy wyselekcjonowani z pododdziałów brygady. Szesnaście dni ochotnicy spędzą na poligonie w Nowej Dębie. Zakończeniem szkolenia będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 23 maja.

 

 

 

Iwona Kosztyła