14 listopada 2018

Za nami uroczysta Gala wręczenia nagród Laureatom XVI edycji Konkursu Plastycznego "Sztuka Osób Niepełnosprawnych". Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem "Niepodległa bez barier. Od morza do Tatr."

W tym roku uczestnicy wykonywali prace aż w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja oraz fotografia i film. Prace przedstawiały postaci historyczne, sceny bitew, ale też współczesne elementy patriotyczne. Jak mówi Maciej Szymański, dyrektor oddziału podkarpackiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, to rozstrzygnięcie etapu wojewódzkiego konkursu, bo najlepsze prace pojechały do Warszawy walczyć w etapie ogólnopolskim.Piotr Rędziniak, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych, członek jury mówi, że niepełnosprawność nie przeszkadza w tym, aby tworzyć dobre prace prace plastyczne.

Organizatorem konkursu plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Gala odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury.

Agnieszka Radochońska-Kloc