10 lutego 2021

Na swojego następcę zarekomendował Marcina Warchoła.

Tadeusz Ferenc zrezygnował ze stanowiska prezydenta Rzeszowa. O swojej decyzji poinformował na konferencji prasowej, która odbyła się przed południem

 

Tadeusz Ferenc na swojego następcę zarekomendował Marcina Warchoła – wiceministra sprawiedliwości. Polityk na konferencji potwierdził swój start w wyborach na prezydenta Rzeszowa

Po rezygnacji Tadeusza Ferenca premier Mateusz Morawiecki wyznaczy komisarza, który będzie zarządzał Rzeszowem, aż do wyboru nowego gospodarza miasta.

 

OŚWIADCZENIE TADEUSZA FERENCA

 

Szanowni Państwo, mieszkańcy Rzeszowa

Ponad 18 lat temu z Państwa woli zostałem prezydentem Rzeszowa. Był to dla mnie wspaniały czas. To co udało się zrobić, jak przez ten czas zmieniło się miasto to przede wszystkim Państwa zasługa. Bez Państwa zaangażowania, pomysłów i dbałości o miasto niewiele udałoby się nam osiągnąć. Zawsze powtarzałem i nadal będą to czynił, że Rzeszów jest bogaty – bogaty w mądrość jego mieszkańców.

Przyszedł moment, że podjąłem niełatwą decyzje o rezygnacji z pełnionej funkcji.

Szanowni Państwo.

Sprawowanie funkcji Prezydenta Miasta Rzeszowa było dla mnie olbrzymim zaszczytem i wielkim honorem. Za wszystko Państwu serdecznie dziękuję.

Dziękuję także moim współpracownikom, którzy przez te wszystkie lata pracowali na rzecz miasta. Jestem przekonany, że moim ukochanym miastem kierować będą ludzie mądrzy, uczciwi i otwarci na problemy mieszkańców.

Taką osobą jest Pan Minister Marcin Warchoł, który gwarantuje dalszy rozwój miasta.

Artur Sołek