6 lutego 2019

Swoje stoiska reklamowe wystawiło ponad 30 szkół ponadgimnazjalnych.

Szkoły ponadgimnazjalne kusiły swoją edukacyjną ofertą, a młodzi obecni uczniowie ostatnich klas gimnazjum i ósmych szkoły podstawowej mogli porozmawiać o kierunkach kształcenia między innymi ze swoimi starszymi kolegami, którzy zachwalali swoje szkoły. Na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się 4 edycja Orientation Day czyli Podkarpackich Targów Edukacyjnych organizowanych przez Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. S. Barańczaka w Rzeszowie.

Swoje stoiska reklamowe wystawiło ponad 30 szkół ponadgimnazjalnych. Były licea, ale także szkoły techniczne, które prezentowały poszczególne profile i zawody. Podkarpackie Targi Edukacyjne są dla przyszłych absolwentów gimnazjów znakomitym źródłem wiedzy i okazją do ostatecznego podjęcia decyzji o wyborze szkoły średniej.

To właśnie tutaj uczniowie wraz z osobami towarzyszącymi będą mogli zaplanować swoją dalszą ścieżkę edukacyjną, porównać oferty różnych szkół, a także zorientować się w dodatkowych możliwościach rozwoju, jakie gwarantują poszczególne placówki – mówi Grzegorz Wrona, nauczyciel w Dwujęzycznym Liceum Uniwersyteckim w Rzeszowie, które zorganizowało spotkanie

Możemy pochwalić się tym, że nasza szkoła kształci na wielu kierunkach, także bardzo oryginalnych jak jeździectwo i pożarnictwo – mówi Magdalena Gajerska – Kozak z Zespołu Szkół Techniczno – Weterynaryjnych w Trzcianie

Szkoły kusiły uczniów aranżacją stoisk, a te które specjalizują się w żywieniu – także przygotowanym poczęstunkiem. Kształcimy w poszukiwanych zawodach – zachęca Renata Szajna z Zespołu Szkól Gospodarczych w Rzeszowie i cieszymy się, że uczniowie są zainteresowani.

Swoją ofertę przedstawiały nie tylko szkoły techniczne, także licea zachęcały do wybrania ich placówek, między innymi dzięki coraz szerszej ofercie i możliwościach łączenia profili, co jest nowością.

Uczniowie, kandydaci do szkół ponadgimnazjalnych nie do końca byli zdecydowani i większość z nich szukała propozycji kierunków w liceach. Byli jednak tacy, którzy już wybrali szkołę techniczna ze względu na możliwości zdobycia dobrego zawodu jak logistyk czy informatyk.

Iwona Kosztyła