15 maja 2020

04.05. 2020 KROTOSZYN 12 WBOT DRIVE THRU PIERWSZE MOBILNE PUNKTY POBORU WYMAZOW DO BADAN NA OBECNOSC KORONAWIRUSA FOT.DWOT

Kolejny zespół medyczny żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej został skierowany do wsparcia naszych kolegów ze Śląskiej Brygady OT.

 Od 15 maja będą uczestniczyć w akcji pobierania wymazów od górników oraz ich rodzin według procedury „drive – thru”. To już druga grupa wymazowa podkarpackich terytorialsów, która będzie działać na terenie Śląska.

„Wszystkie ręce na pokład” – pod takim hasłem Wojska Obrony Terytorialnej wspierają Śląsk w tym jakże trudnym czasie dla tego regionu Polski. Na Śląsku w ostatnich dniach obserwuje się duży wzrost zakażeń koronawirusem. Największe ogniska pojawiły się w kilku kopalniach. Od 7 maja żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) prowadzą badania przesiewowe pracownikom tych kopalń na obecność SARS-CoV-2.

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej od ubiegłego tygodnia włączyli się do działania na terenie województwa śląskiego. Dzisiaj w ten region z podkarpackiej brygady kierowany jest kolejny zespół, który od piątku do niedzieli zostanie włączony do mobilnych zespołów wymazowych „Test &Go”. Najbliższy weekend na Śląsku będzie obfitował we wzmożone działania żołnierzy WOT w tym zakresie.

 

Iwona Kosztyła