15 maja 2020

Kolejny zespół medyczny żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej został skierowany do wsparcia naszych kolegów ze Śląskiej Brygady OT.

 Od 15 maja będą uczestniczyć w akcji pobierania wymazów od górników oraz ich rodzin według procedury „drive – thru”. To już druga grupa wymazowa podkarpackich terytorialsów, która będzie działać na terenie Śląska.

„Wszystkie ręce na pokład” – pod takim hasłem Wojska Obrony Terytorialnej wspierają Śląsk w tym jakże trudnym czasie dla tego regionu Polski. Na Śląsku w ostatnich dniach obserwuje się duży wzrost zakażeń koronawirusem. Największe ogniska pojawiły się w kilku kopalniach. Od 7 maja żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) prowadzą badania przesiewowe pracownikom tych kopalń na obecność SARS-CoV-2.

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej od ubiegłego tygodnia włączyli się do działania na terenie województwa śląskiego. Dzisiaj w ten region z podkarpackiej brygady kierowany jest kolejny zespół, który od piątku do niedzieli zostanie włączony do mobilnych zespołów wymazowych „Test &Go”. Najbliższy weekend na Śląsku będzie obfitował we wzmożone działania żołnierzy WOT w tym zakresie.

 

Iwona Kosztyła