12 kwietnia 2019

Szkolenie odbędzie się w niedzielę na terenie przeprawy promowej w Tarnobrzegu.

 

Działania ratunkowe, składanie mobilnej zapory przeciwpowodziowej oraz techniki układania wałów przeciwpowodziowych to kolejne zajęcia z reagowania kryzysowego realizowane w najbliższą niedzielę na terenie przeprawy promowej w Tarnobrzegu.

14 kwietnia br. w Tarnobrzegu w ramach szkolenia rotacyjnego żołnierze tarnobrzeskiej kompania lekkiej piechoty wezmą udział w ćwiczeniach z reagowania w sytuacjach kryzysowych. Zajęcia będą prowadzone m.in. na Wiśle w miejscu przeprawy promowej. Wspólnie z druhami OSP i przedstawicielami Obrony Cywilnej z Tarnobrzega żołnierze będą uczyć się zasad prowadzenia działań przeciwpowodziowych oraz podstawowego zakresu ratownictwa wodnego. Główna część szkolenie rozpocznie się o godz. 10.30.

To już kolejne szkolenie z zarządzania kryzysowego żołnierzy 32. Batalionu Lekkiej Piechoty Nisko. W poprzednim roku pododdziały niżańskiego batalionu prowadziły zajęcia z ratownictwa wodnego w zalewowej miejscowości Wrzawy i Gorzyce.

W misję Wojsk Obrony Terytorialnej wpisane jest wspieranie lokalnych społeczności w czasie klęsk żywiołowych i katastrof. Celem współpracy szkoleniowej żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną jest nie tylko zbudowanie kompetencji, ale również relacji zaufania i przygotowanie gruntu pod przyszłe współdziałanie.

Iwona Kosztyła