23 stycznia 2019

Blisko półtora tysiąca żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zainaugurowało tegoroczne szkolenie na Podkarpaciu. Prowadzone obecnie ćwiczenia rozpoczęły – trzeci rok funkcjonowania  formacji.

W miniony weekend podkarpaccy „Terytorialsi” rozpoczęli trzeci rok szkolenia we wszystkich batalionach lekkiej piechoty rozmieszczonych kolejno w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku. W sumie blisko półtora tysiąca żołnierzy uczestniczyło w zajęciach rotacyjnych w minionym tygodniu. Ćwiczenia prowadzono w ośrodkach garnizonowych rozmieszczonych w stałych rejonach odpowiedzialności batalionów oraz na bojowych strzelnicach w Maleniskach, Nisku i Nowej Dębie.

Podczas wszystkich rodzajów szkoleń stwarzamy naszym żołnierzom doskonalenie swoich umiejętności, które będzie można wykorzystać zarówno w czasie pokoju, jak i potencjalnego zagrożenia – mówi płk Dariusz Słota – dowódca Podkarpackich „Terytorialsów”.

W 2019 roku dowództwo brygady zaplanowało pięć terminów realizacji szkolenia poligonowego. Obecnie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej służy już ponad 17 200 żołnierzy, w tym, 14,3 tys. żołnierzy OT oraz 2,9 tys. żołnierzy zawodowych. Plany rozwoju formacji przewidują, że do końca 2019 roku w WOT będzie służyło 26 tys. żołnierzy.

Iwona Kosztyła