21 czerwca 2022

W Rzeszowie odbyło się uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby II Komisariatu Policji przy ul. Błogosławionej Karoliny.

To oczekiwana od wielu lat inwestycja. Warunki obecnej Komendy numer II na rzeszowskiej Baranówce są bardzo trudne. Obiekt nie spełnia wymagań Policji.

Nowy budynek zostanie wybudowany na działce o powierzchni ponad 0,5 ha, przekazanej przez władze Rzeszowa. Będzie miał 5 pięter, jego powierzchnia użytkowa będzie wynosiła blisko 3000 m2.

O znaczeniu inwestycji mówił Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak

 

W nowym obiekcie pracować będą funkcjonariusze i pracownicy stanowiący aktualną załogę II Komisariatu Policji, ale też innych jednostek. W nowym budynku pracować będzie około 200 osób.

 

W uroczystości podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby II Komisariatu Policji w Rzeszowie wzięli udział przedstawiciele policji, władz rządowych i lokalnych, a także duchowieństwa i wykonawcy inwestycji.

Wykonawcą obiektu jest firma Baudziedzic. Wartość robót budowlanych przekracza 22 miliony złotych. Planowany termin zakończenia robót to wiosna 2024 r.

 

Artur Sołek