24 października 2018

zdj. ARK

To nie tylko koncert, ale przede wszystkim widowisko artystyczne. 4 listopada w Filharmonii Podkarpackiej "Tryptyk Niepodległa". Wydarzenia wpisuje się w obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na scenie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Sławek Uniatowski, KAYAH, Kacper Andrzejewski, Anna Grzelak, Małgorzata Chruściel, Żaneta Łabudzka i Krzysztof Iwaneczko wystąpią w Sali Koncertowej Filharmonii Podkarpackiej. Będzie można usłyszeć utwory, które weszły na stałe do kanonów polskiej klasyki, w odświeżonych aranżacjach, przygotowanych przez producentów muzycznych przedsięwzięcia pod kierownictwem Adama Lemańczyka.

 

Widowisko będzie formą podróży historycznej. Sięgamy aż do rozbiorów Polski. Chcemy pokazać poprzez pewną dramaturgię, budowanie narracji, poprzez klimat, ale przede wszystkim używając dobrej muzyki i słów, historię mroczną, ale też pełną nadziei. – mówi dr Dariusz Iwaneczko, dyrektor rzeszowskiego IPN

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wymagana jest specjalna wejściówka, którą można odebrać od poniedziałku, 29 października w siedzibie IPN przy ul. Słowackiego. Warto wcześniej zadzwonić pod nr tel. 17 8606054 i upewnić się, czy bilety są jeszcze dostępne. Jedna osoba może zarezerwować dwie wejściówki.

 

Agnieszka Radochońska-Kloc