28 lutego 2022

26.02.2022. Rzeszow Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszow

Obecnie wstrzymana jest zbiórka odzieży. Jeśli sytuacja się zmieni, organizatorzy będą o tym informować .

Lista potrzebnych rzeczy dla  miast partnerskich w objętej wojną Ukrainie jest ciągle aktualizowana. Najbardziej potrzebne są podstawowe środki przeciwbólowe dla dzieci i dorosłych, krople do nosa, opatrunki, śpiwory, koce czy artykuły dla dzieci. Obecnie nie zbieramy odzieży – informują organizatorzy zbiórki. Uchodźcy z Ukrainy mogą też, w razie potrzeby, odbierać bezpłatnie dary z filii Rzeszowskiego Domu Kultury oraz korzystać z Internetu w filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Zbiórki dla mieszkańców Ukrainy są w Rzeszowie ciągle prowadzone. Pierwszy transport już za nami, kolejne są w planach. Lista najpotrzebniejszych rzeczy jest stale aktualizowana i znajduje się na stronie erzeszow.pl w zakładce „Rzeszów dla Ukrainy”.

W tej chwili najpotrzebniejsze są m.in. środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dzieci i dorosłych, opatrunki, śpiwory, karimaty (najlepiej z folią), power banki, środki higieniczne czy artykuły dla dzieci jak pieluchy. Bardzo potrzebne są również kartonowe pudełka, taśmy klejące oraz reklamówki.

Potrzebujące osoby z Ukrainy mogą udać się do każdej z filii RDK i za darmo zabrać ze sobą zgromadzone tam dary (codziennie w godzinach 13 – 19). Dodatkowo, osoby, które potrzebują skorzystać z komputera z dostępem do internetu, powinny skierować się do którejkolwiek z filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Iwona Kosztyła