14 lutego 2020

W Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Jasionce rozpoczęło się 4. Ogólnopolskie Forum Samorządowe. Wydarzenie to okazja do rozmów dotyczących samorządu terytorialnego w Polsce. Forum zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy.

Już po raz 4. G2A Arena Centrum Wystawienniczo Kongresowe w Jasionce zgromadziło wójtów, burmistrzów czy prezydentów miast, a także tych którzy na co dzień zajmują się samorządem terytorialnym. Forum zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy. List w imieniu głowy państwa odczytał Adam Kwiatkowski sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP

Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego otwierając forum przypomniał, że jednym z ważniejszych tematów dotyczących samorządu terytorialnego jest mniejsza perspektywa finansowa unijnego budżetu

Dlatego nowa perspektywa finansowa na lata 2021-2027 była jednym z głównych tematów tegorocznego forum. Robert Dzierzgwa – dyrektor Departamentu Strategii w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej wyjaśniał jak fundusze unijne prawdopodobnie będą kształtować się w przyszłości.

Jednym z tematów forum jest także Partnerstwo Publiczno-Prywatne jako sposób na niższe wydatki samorządu.

Forum potrwa dwa dni. W sobotę odbędzie się IV Samorządowy Bal Charytatywny. Podczas balu zostanie przeprowadzona aukcja charytatywna oraz loteria fantowa. A Dochód z balu zostanie przeznaczony na zakup wysokiej klasy aparatu USG dla Oddziału Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie.

Artur Sołek