25 listopada 2020

fot. przemysl.pl

W Przemyślu powstanie nowe osiedle w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Rozwoju. Na początek 160 lokali. Porozumienie w tej sprawie podpisali prezydent Przemyśla oraz wiceprezes Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Mieszkanie dla Rozwoju to kolejna odsłona rządowego programu budowy tanich mieszkań na wynajem. W Przemyślu w ramach programu ma powstać osiedle z blisko 160 mieszkaniami. Inwestycja będzie zrealizowana na działce przy ul. Bakończyckiej. Porozumienie w tej sprawie podpisali prezydent Przemyśla Wojciech Bakun oraz wiceprezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Michał Sroka. 

Miasto o przystąpienie do programu tanich mieszkań na wynajem starało się od dłuższego czasu – mówił prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

Osoby które będą wynajmować mieszkania będą miały możliwość pozyskać je w przyszłości na własność.  Program jest kierowanych do osób, które nie mają zdolności kredytowej i możliwości zakupu własnego mieszkania. Rządowy program to m. in. odpowiedź na problem wyludniania się mniejszych miast.

Artur Sołek