10 lipca 2024

Fot. Urząd Miasta Rzeszowa

„Jednym z najistotniejszych elementów dzisiejszych rozmów była kwestia budowy strategicznych połączeń kolei dużych prędkości między Rzeszowem a Warszawą” – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W środę prezydent Konrad Fijołek spotkał się w Warszawie z Dariuszem Klimczakiem, Ministrem Infrastruktury. Było to kolejne w ciągu ostatnich dni spotkanie przedstawicieli władz Rzeszowa, dotyczące budowy połączenia kolejowego ze stolicą. W rozmowach wzięli udział także wiceminister Piotr Małolepszak, poseł Adam Dziedzic i Grzegorz Wrona, wiceprezydent Rzeszowa.

„Rozmawialiśmy o strategicznym położeniu i roli Rzeszowa, także w kontekście kolejowego i drogowego systemu transportowego. Przedstawiliśmy konieczność budowy przede wszystkim obwodnic na południu i północy naszego miasta oraz integracji systemów drogowych i kolejowych. Jednym z najistotniejszych elementów dzisiejszych rozmów była kwestia strategicznych połączeń kolei dużych prędkości między Rzeszowem a Warszawą. Uzyskaliśmy już pierwsze ważne dla Rzeszowa zapewnienia w tej sprawie, o których wkrótce z ministerstwem będziemy informować” – mówi prezydent Konrad Fijołek.

Źródło: UM Rzeszowa

Skip to content