1 kwietnia 2022

6 różnych urzędów i instytucji publicznych i niepublicznych zaangażowało się we współpracę z utworzonym przy WSPiA Podkarpackim Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy. Centrum zajmie się pomoc w kwestiach prawnych, urzędowych, związanych z pośrednictwem pracy, wsparciem humanitarnym oraz personalnym.

Tworząc Podkarpackie Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy (PCWOU) WSPiA rozpoczęło ścisłą współpracę z 6 urzędami i instytucjami, z którymi będzie pomagać uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy. W czwartek 31 marca 2022 r. porozumienie w sprawie współpracy podpisali:

 

prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA;

Krystyna Stachowska, Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa;

Bartosz Opaliński, Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych;

Marcin Cichulski, Dziekan Izby Adwokackiej w Rzeszowie,

Mieczysław Łagowski, Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Rzeszowie;

Jacek Górak, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie

Maciej Maruszak, Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Rzeszowie.

Podpisanie porozumienia to początek działalności PCWOU. Jak zaznaczył prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA jest to bardzo ważne wydarzenie, które rozpoczyna niezwykłe przedsięwzięcie. – Razem z dzisiejszymi sygnatariuszami rozpoczynamy duże przedsięwzięcie non profit. Widzimy jednak duże zainteresowanie kolejnych instytucji nie tylko z Rzeszowa, ale całego województwa. Od miesiąca w różny sposób Polacy pomagają i pokazując ogromne serce dla uchodźców. Jednak przed nami kolejny etap, w którym musimy naszą pomoc sprofesjonalizować i zorganizować. Teraz musimy rozpocząć świadczenie systemowej pomocy. I Właśnie uporządkowaniu wszystkich spraw związanych z pomocą uchodźcom ma służyć utworzone Podkarpackie Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy – powiedział prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Inf. pras.