8 lutego 2019

W Zespole Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie odbył się IV Podkarpacki Turniej Budowlany Monterów Systemów Suchej Zabudowy.

W Zespole Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie odbył się IV Podkarpacki Turniej Budowlany Monterów Systemów Suchej Zabudowy. W zawodach wzięły udział drużyny uczniów kształcących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, a do rywalizacji zgłosiło się 10 szkół budowlanych województwa podkarpackiego między innymi z Rzeszowa, Krosna czy Jarosławia.

Podczas turnieju młodzi adepci sztuki budowlanej muszą potwierdzić bardzo dobre przygotowanie z zakresu montażu systemów suchej zabudowy. To dla nich okazja do wykazania się umiejętnościami, które zdobywają w szkole – mówi Dyrektor Stanisław Zams, dyrektor ZDZ

Zawodnicy w pierwszej części rozwiązywali test z zakresu znajomości systemów suchej zabudowy wykazując się odpowiednim poziomem wiedzy zawodowej. Po przerwie, w drugiej części zawodów, zespoły dwuosobowe z poszczególnych szkół wykonywały zadanie praktyczne, na przygotowanych stanowiskach pracy zgodnie z otrzymaną dokumentacją – mówi Marek Bieniarz Firma Rygips, oceniający uczestników

Zadanie wymagało dużych umiejętności, staranności i precyzji. Uczniowie musieli odpowiednio przygotować obróbkę materiału i dopasować poszczególne elementy systemu suchej zabudowy tak, aby dokładnie wykonać element według określonego wzoru. Jednak jak mówią uczniowie – zadanie nie było trudne, bo wszystkiego uczą się na warsztatach i praktykach u pracodawców.

Turniej cieszy się dużym zainteresowaniem wśród szkół budowlanych, samych uczniów, ale także pracodawców, którzy angażują się w jego przygotowanie. Najlepsze szkoły uhonorowano pucharami i dyplomami. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Iwona Kosztyła