29 marca 2021

Pełne wykorzystanie nowych systemów planowane jest w 2022 r.

Podróżni korzystający ze stacji Rzeszów Główny i przystanku Rzeszów Zachodni będą mieć lepszą informację dotyczącą korzystaniu z usług komunikacji pociągowej dotyczącej odjazdów i przyjazdów pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zamontują na peronach i w przejściu ponad 30 wyświetlaczy, nowe nagłośnienie oraz infokioski z rozkładem jazdy. Monitoring zwiększy bezpieczeństwo na stacji. Rzeszów Główny to kolejna stacja, na której będzie kompleksowa informacja.

Łatwiejsze będzie planowanie i organizacji codziennych i okazjonalnych podroży. Prezentacja danych na ekranach, to dodatkowa forma przekazu, ważna dla osób niesłyszących lub niedosłyszących. Wyświetlacze będą na peronach. Również w przejściu na perony przewidziano ekrany oraz tzw. tablice tunelowe, infokioski i zegary. Montaż monitoringu na stacji Rzeszów Główny i na przystanku Rzeszów Zachodni zapewni możliwość szybkich reakcje w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa.

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na projekt, dostawę i instalację systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu wizyjnego na stacji Rzeszów Główny i przystanku Rzeszów Zachodni. Pełne wykorzystanie nowych systemów planowane jest w 2022 r.

Iwona Kosztyła