7 lipca 2022

fot. Facebook Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa (wizualizacja z zasobów przetargowych UM Rzeszów)

Ścianka wspinaczkowa oraz place zabaw - to elementy, które złożą się na ostatni etap powstających terenów rekreacyjnych na Osiedlu Krakowska Południe.

Tereny rekreacyjne znajdują się pomiędzy ulicami: Zbyszewskiego i Lewakowskiego. Znajdują się na nich ścieżki rowerowe, place zabaw i górka saneczkowa. Na terenie osiedla powstaną kolejne elementy służące rekreacji. Do realizacji ostatniego etapu inwestycji zgłosiły się trzy firmy. Ich oferty przekraczały kwotę, która w budżecie miasta została zaplanowana na wykonanie tego zadania, czyli prawie 500 tys. zł.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zdecydował, że kwota pieniędzy na inwestycję na os. Krakowska Południe została zwiększona o nieco ponad 90 tys. zł, co pozwoliło wybrać wykonawcę. Jest nim firma Akar z Rzeszowa.

Na zadanie składa się m.in. rozbudowa sieci ścieżek spacerowych, montaż dodatkowego oświetlenia. Wybudowane zostaną także dwa nowe place zabaw. Pierwszy z nich, przeznaczony dla dzieci starszych będzie składał się m.in. z dwóch sporych rozmiarów zestawów zabawowych.

Na drugim pojawi się ścianka wspinaczkowa o nieregularnym kształcie, przypominającym bramę. Jej powierzchnia ma imitować naturalną rzeźbę skalną. Ścianka ma mieć wysokość do 3 metrów i długość do 6 m. Zamontowany zostanie także zestaw do street workoutu oraz stoły to gry w ping ponga oraz w szachy. Inwestycja ma być gotowa w tym roku.

inf. prasowa.