27 marca 2019

Na warsztatach rękodzielniczych zorganizowanych przez Podkarpacką Komendę Wojewódzką Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie można było już poczuć wiosnę, a w zasadzie to święta Wielkanocne. W Centrum Szkolenia Ustawicznego w Rzeszowie 26 marca tradycyjnie już spotkała się młodzież – wychowankowie OHP z całego województwa, aby spróbować swoich sił w przygotowywaniu wielkanocnych ozdób.

Podczas zajęć okazało się, że dobór kolorów, materiałów i zaskakujące pomysły mają zarówno dziewczyny, jak ich koledzy z poszczególnych hufców. Powstały więc niezwykle barwne palmy wielkanocne i pisanki, z bazi, bibuły, wstążek, sznurka, korali, piór, zaskakujące i ciekawe. Takie warsztaty to także doskonały moment na wyciszenie, skupienie się na wykonywanych ozdobach, czas na rozmowę. Może także odkrywanie talentów plastycznych.

W warsztatach brała udział młodzież z 10 jednostek – Hufców Pracy w Rzeszowie, Sanoku, dwóch hufców z Krosna, Jarosławia, Przemyśla, Tarnobrzega, Stalowej Woli, Dębicy i Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu. Spotkanie zorganizowała Podkarpacka Komenda Wojewódzka OHP.

Patronat medialny: Radio VIA.

Izabela Fac