9 marca 2020

To już trzecia wizyta żołnierzy Gwardii Narodowej stanu Illinois

Żołnierze Gwardii Narodowej Stanu Illinois – USA rozpoczynają tygodniową wizytę w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. W pierwszej kolejności gwardziści spotkają się z dowództwem brygady w Rzeszowie. W następnych dniach zostaną zapoznani z zadaniami zakresu zarządzania kryzysowego, obejrzą sprzęt wykorzystywany przez kompanijny moduł zadaniowy, będą mieli też okazję obejrzeć szkolenie klas mundurowych w dwóch podkarpackich szkołach.

Gwardziści Stanów Zjednoczonych Stanu Illinois współpracują z Siłami Zbrojnymi RP nie tyło w obszarze szkoleniowym. Chcemy podzielić się doświadczeniami, rozwiązaniami i możliwościami – mówi płk Dariusz Słota, dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

https://radiovia.com.pl/wp-content/uploads/2020/03/bot_1.mp3

To już trzecia wizyta żołnierzy Gwardii Narodowej stanu Illinois – USA w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”.

W planie wizyty partnerów amerykańskich jest także pokaz najnowszych produktów skonstruowanych w naszych rodzimych polskich fabrykach.

Iwona Kosztyła