22 września 2018

W Rzeszowie trwa wojewódzka konwencja PSL w którym uczestniczy prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz.

Jak mówi, PSL jest jedyną formacją w centrum, opartą na spokoju, pojednaniu i normalności oraz na wartościach chrześcijańskich. W wyborach samorządowych ugrupowanie startuje z programem Rzeczpospolita Samorządowa, opartym na trzech filarach. „Trójpak drogowy ludowców” to droga, chodnik, ścieżka rowerowa. -My dofinansowaliśmy będąc w rządzie, samorządy na kwotę ponad 5 mld zł, co dało 15 tys. km dróg powiatowych i gminnych wybudowanych w latach 2009-2015. Nasz trójpak to po pierwsze wyzwanie na które Polskę musi być stać, po drugie jest to konieczność. Dojazd utwardzoną drogą do każdego domostwa  jest po prostu potrzebne. Zdaniem lidera partii, pieniądze przeznaczone na budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego w miejscowości, w której mieszkańcy nie chcą takiej inwestycji, lepiej przeznaczyć na budowę dróg.

Władysław Kosiniak-Kamysz zwrócił również uwagę na problemy w edukacji. Darmowy ciepły posiłek dla każdego ucznia, bez względu na status materialny rodziny, język angielski 5 razy w tygodniu od pierwszej klasy szkoły podstawowej bez względu na wieś czy miasto i e-tornister, który ma być receptą na przeciążone tornistry uczniów.

Trzecia kwestia to polska wieś i pomoc rolnikom. Zielone targi w każdej miejscowości i sprzedaż bezpośrednia nie tylko warzyw i owoców, ale również przetworów. Na poziomie kraju pomoc rolnikom w bioasekuracji w celu ochrony stada przed afrykańskim pomorem świń

Władysław Kosiniak-Kamysz dodał, że PSL startuje w wyborach z własnym szyldem.

Agnieszka Radochońska-Kloc