19 marca 2019

Uczniowie we współpracy z nauczycielami zaprojektowali i uszyli laleczki, które zostały sprzedane podczas szkolnej aukcji.

Już po raz trzeci uczniowie i nauczyciele Ośrodka Szkolno–Wychowawczego im. Jana Pawła II  w Jarosławiu pospieszyli z pomocą dzieciom w Sierra Leone, włączając się w globalny projekt UNICEF „Wszystkie kolory świata”.

Polega on na zbieraniu funduszy na zakup i przeprowadzenie szczepień zapobiegających śmiertelnym chorobom. Przez kilka tygodni gazetki i plakaty umieszczone na szkolnych korytarzach informowały i propagowały działania UNICEF na rzecz potrzebujących dzieci, zachęcając wszystkich do aktywnej działalności charytatywnej.Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy i III klas gimnazjum we współpracy z nauczycielami zaprojektowali i uszyli laleczki, które zostały sprzedane podczas szkolnej aukcji. Dodatkowo młodzież przeprowadziła  zbiórkę pieniędzy do specjalnie przygotowanych puszek. 

– Z przyjemnością patrzyliśmy jak społeczność uczniów Ośrodka z ogromnym zaangażowaniem i radością przystąpiła do tej akcji, wykazując się kreatywnością i chęcią pomagania innym potrzebującym – komentował akcję Wojciech Głąb, dyrektor Ośrodka.

– Otwartość i wrażliwość na potrzeby innych oraz gotowość do pomagania to wartości, na które nauczyciele chcą uwrażliwiać dzieci i młodzież Ośrodka. W efekcie wszystkich podjętych w Ośrodku działań zebraliśmy łączną kwotę 1235,00 zł. – podsumował dyrektor Głąb.

Iwona Kosztyła