17 listopada 2021

Forma wykładu będzie miała charakter hybrydowy: część uczestników będzie mogła wziąć udział w wydarzeniu stacjonarnie, dla pozostałych przewidziana jest transmisja onlin

Ochrona zabytków ważnych z punktu widzenia kultury i tożsamości narodowej oraz zapewnienie społeczeństwu dostępu do tego rodzaju dziedzictwa wydają się niekwestionowanym celem polityki kulturalnej każdego państwa. Zdaniem prof. Stanisława Waltosia system ochrony zabytków w Polsce jest jednak pełen paradoksów i właśnie o nich będzie mowa w ramach kolejnego wykładu, realizowanego w cyklu „Przybij piątkę nauce”.

Prof. Stanisław Waltoś to polski prawnik i nauczyciel akademicki, profesor nauk prawnych, pracownik UJ i dyrektor Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas wykładu poruszy kilka ważnych tematów – mówi Dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka, prof. WSIiZ · Prorektor WSIiZ ds. Nauki.

 

Wykład pt. „Paradoksy ochrony zabytków w Polsce” prof. Stanisława Waltosia odbędzie się 17 listopada br. o godz. 12.00 w Auli im. prof. J. Chłopeckiego w siedzibie WSIiZ.

 

 

Iwona Kosztyła