11 stycznia 2022

Mapa Podmiotów Internetowych to projekt, który od lat stanowi drogowskaz dla firm szukających do współpracy partnerów z branży digital.

 Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie jest jedną z dwóch uczelni wyższych uwzględnionych przez IAB Polska na „Mapie Podmiotów Internetowych”. Mapa  stanowi usystematyzowane kompendium wiedzy o podmiotach działających na polskim rynku internetowym. Ze względu na dynamiczną sytuację branży jest ona aktualizowana co roku.

Dla naszego nowego kierunku Komunikacja cyfrowa wpisanie uczelni na tę mapę ma strategiczne znaczenie – mówi dr Barbara Przywara, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej. Naszym celem bowiem jest praktyczne kształcenie studentów, a otwarcie na kontakty z rynkiem pomaga nam w tych działaniach. Chcemy czerpać z najlepszych rozwiązań firm, a także stale poszerzać listę praktyków, którzy mogą dzielić się swoja wiedzą z naszymi studentami.

Na Mapie są uczelnie, które kształcą na potrzeby branży digitalowej czy też są rozpoznawalne w środowisku digitalowym. WSIiZ zarówno kształci na kierunkach e-marketingu, jak i od lat organizuje jedną z najbardziej znanych konferencji – Internet Beta, a od dwóch lat jest również zrzeszona w IAB Polska.

Iwona Kosztyła