6 grudnia 2021

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim odbył się finał XVIII Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej.

Ze względu na pandemię tegoroczna edycja odbyła się w całości w formie zdalnej. Uczniowie w ramach konkursu przesyłali nagrania video, w których prezentowali swoje talenty wokalne. W rywalizacji brali udział uczniowie m. in.: z placówek w Wysokiej Głogowskiej, Zagorzyc Górnych, Przewrotnego, Ropczyc, Rzeszowa, Głogowa Małopolskiego, Rudnej Małej, Lubziny oraz Sędziszowa Małopolskiego. 

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty i Burmistrz Głogowa Małopolskiego.

Konkursowe zmagania młodzieży oceniało jury:

1. Renata Bogaczyk – wieloletnia nauczycielka języka angielskiego.

2. Edyta Kotula – skrzypaczka Mobilnej Filharmonii, członek oktetu wokalnego Unanime, prezes koła Artystyczno – Naukowego Dyrygentury Chóralnej Instytutu Muzyki UR, instruktor Chóru Katedralnego Pueri Cantores Resovienses.

3. Tomasz Nowak – uczestnik 4 edycji „The Voice Kids”. Tomasz przygodę z muzyką zaczął w wieku 6 lat. Właśnie wtedy rozpoczął naukę gry na pianinie i lekcje śpiewu w Rzeszowskim Domu Kultury. W wieku 7 lat został przyjęty do chóru chłopięco-męskiego, w którym działa do dziś. Tomek ponadto uczęszcza na zajęcia gry na perkusji. Oprócz śpiewu interesuje się aranżacją dźwięku.

4.  Aleksandra Nowak – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w ZSO w Głogowie Małopolskim.

 

Zwycięzcy konkursu:

W kategorii klas VII – VIII SP

  1. Aleksandra Walczyk

W kategorii Szkoła Podstawowa

  1. Oliwia Urban

 

Nagroda Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego

Wiktor Boczaj

 

Radio Via było patronem medialnym wydarzenia.

 

materiały organizatora