31 maja 2022

Najlepszym samorządowcom wręczono nagrody.

Wyniki 22. edycji Konkursu Podkarpacka Nagroda Samorządowa:

 

Nagrody główne:

W kategorii Gminy nominowane do nagrody były następujące gminy:

  • Gmina Krzywcza– Wójt Wacław Pawłowski
  • Gmina Kuryłówka– Wójt Agnieszka Wyszyńska
  • Gmina Solina– Wójt Adam Piątkowski
  • Gmina Krzeszów– Wójt Stanisław Nowakowski
  • Gmina Fredropol– Wójt Mariusz Śnieżek
  • Laureatem w kategorii gminy jest Gmina Kuryłówka– Wójt Agnieszka Wyszyńska

 

W kategorii Miasta nominowane do nagrody były następujące miasta:

  • Miasto Mielec– Prezydent Jacek Wiśniewski
  • Gmina Kolbuszowa– Burmistrz Jan Zuba
  • Gmina i Miasto Nisko– Burmistrz Waldemar Ślusarczyk
  • Miasto Stalowa Wola – Prezydent Lucjusz Nadbereżny
  • Gmina Pruchnik– Burmistrz Wacław Szkoła
  • Laureatem w kategorii miasta jest Gmina Kolbuszowa– Burmistrz Jan Zuba

 

W kategorii powiaty nominowane były powiaty:

  • Powiat jasielski– Starosta Adam Pawluś
  • Powiat łańcucki– Starosta Adam Krzysztoń
  • Powiat przeworski– Starosta Bogusław Urban
  • Powiat niżański– Starosta Robert Bednarz
  • Powiat bieszczadzki– Starosta Marek Andruch

 

  • Laureatem w kategorii powiaty jest Powiat bieszczadzki– Starosta Marek Andruch

 

Kapituła w uznaniu za zaangażowanie w niesienie pomocy uchodźcom z Ukrainy, przyznała szczególne wyróżnienie dla Społeczności Lokalnej Miasta Przemyśla.

 

Nagrody Specjalne

Inwestycja roku

Nominowani:

  • Gmina Głogów Małopolski
  • Gmina Pruchnik
  • Powiat Jasielski

 

  • Nagrodę specjalną otrzymuje Powiat Jasielski

 

Rewitalizacja roku

Nominowani:

  • Gmina Boguchwała
  • Gmina Jawornik Polski
  • Gmina Olszanica

 

  • Nagrodę specjalną Gmina Olszanica

 

Gmina przyjazna przedsiębiorcom

Nominowani:

  • Gmina Kolbuszowa
  • Gmina Radomyśl Wielki
  • Gmina Żyraków

 

  • Nagrodę specjalną otrzymuje Gmina Żyraków

 

Dobre miejsce zamieszkania

Nominowani:

  • Gmina Padew Narodowa
  • Gmina Trzebownisko
  • Gmina Wielopole Skrzyńskie

 

  • Nagrodę specjalną otrzymuje Gmina Trzebownisko

 

Samorząd przyjazny rodzinie

Nominowani:

  • Gmina Kolbuszowa
  • Gmina Świlcza
  • Gmina Tryńcza

 

  • Nagrodę specjalną otrzymuje Gmina Tryńcza

 

Opieka wczesnorozwojowa i senioralna

Nominowani:

  • Gmina Kolbuszowa
  • Miasto i Gmina Nowa Sarzyna
  • Powiat Jarosławski

 

  • Nagrodę specjalną otrzymuje Powiat Jarosławski

 

 

Ekologiczna gmina

Nominowani:

  • Gmina Kolbuszowa
  • Gmina Padew Narodowa
  • Miasto i Gmina Nowa Sarzyna

 

  • Nagrodę specjalną otrzymuje Miasto i Gmina Nowa Sarzyna

 

 

 

 

Samorząd przyjazny energii

Nominowani:

  • Gmina Wojaszówka
  • Gmina Osiek Jasielski

 

  • Nagrodę specjalną otrzymuje Gmina Wojaszówka

 

Dziedzictwo kulturowe

Nominowani:

  • Gmina Chmielnik
  • Gmina Czarna
  • Gmina Markowa

 

  • Nagrodę specjalną otrzymuje Gmina Markowa

 

 

Sport, turystyka, rekreacja

Nominowani:

  • Gmina Czarna
  • Gmina Świlcza
  • Miasto i Gmina Sieniawa

 

  • Nagrodę specjalną otrzymuje Gmina Czarna

 

Jednostki Samorządu Terytorialnego w sieci Internet

  • Miasto i Gmina Nowa Sarzyna
  • Gmina Tuszów Narodowy
  • Powiat Rzeszowski

Wyróżnienie honorowe: „Sołtys Roku”

  • Tadeusz Stefanik – Sołtys Przybówki

 

 

Patronat Honorowy nad Konkursem sprawuje Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Wojewoda Podkarpacki.

 

 

 

mat. pras.