30 listopada 2019

24 listopada 2016 r. w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej już po raz szósty odbył się Wieczór Pieśni Patriotycznej pod hasłem "Za wolność... dziękujemy".

W koncercie udział wzięli uczniowie, nauczyciele, rodzice, absolwenci szkoły i zaproszeni goście, wśród których znależli się znakomici soliści oraz chór Cantus Niwa z parafii św. Józefa w Głogowie Młp..

Celem tegorocznego koncertu było upamiętnienie bohaterów i ofiar II wojny światowej w 80. rocznicę jej wybuchu. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej Jolanta Kwarta natomiast patronat medialny zapewniły: TVP3 Rzeszów, Radio VIA, Gazeta Codzienna Nowiny, portal Nowiny24 i Ziemia Głogowska.

Niezwykle piękne i profesjonalne wykonanie znanych i mniej znanych pieśni z okresu II wojny światowej (lub swoją tematyką bezpośrednio nawiązujących do tragicznych wydarzeń z okresu okupacji) poprzedzone było komentarzem historycznym opracowanym przez prowadzącą koncert panią dyrektor Jolantę Kwartę. Artystom towarzyszył akompaniament utworzonego specjalnie na tę okoliczność zespołu instrumentalnego.

Wieczór Pieśni Patriotycznej cieszy się niesłabnącą popularnością wśród społeczności lokalnej, która jak zwykle szczelnie wypełniła salę gimnastyczną. Kameralna, niemalże rodzinna atmosfera sprzyjała zadumie i refleksji nad losem poległych za naszą wolność przodków.

Artyści dostarczyli wszystkim niezapomnianych wrażeń i wzruszeń. Nie zabrakło też okazji do wspólnego śpiewu.

W organizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia pomagało nam wiele życzliwych osób i instytucji z terenu naszej gminy. Szczególne słowa podziękowania należą się Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej, która min. przygotowała poczęstunek dla wszystkich uczestników koncertu (zarówno artystów, jak i publiczności). Wspólne biesiadowanie po uczcie duchowej było okazją do dzielenia się emocjami i sprzyjało integracji międzypokoleniowej lokalnej społeczności.

Ta przejmująca lekcja historii z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

mat. prasowe