11 stycznia 2019

W badaniach wzięło udział ponad 220 kobiet.

Zasady były są bardzo proste. Kobiety w wieku od 50 do 69 lat które otrzymały zaproszenie na badania mammograficzne, bądź zgłosiły się na nie same, przy okazji otrzymały kupon. Wystarczyło go wypełnić i czekać na telefon. Zakład Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie organizator akcji „Rak a Zdrowie” podsumował kampanię. Z Badań skorzystało ponad 220 kobiet, a pacjentki których kupony zostały wylosowane, odebrały dziś nagrody.

Wcześnie wykryty nowotwór może być wyleczalny. Regularne badania mammograficzne są bardzo ważne, ponieważ u około 15% do 25% procent chorych pacjentek guz może być niewyczuwalny. Kobiety powinny obserwować nie tylko znaki jakie daje im organizm, odwiedzać lekarza, ale też regularnie robić badania. I do tego udało nam się zachęcić panie – mówi Ewa Skoczyńska, zastępca dyrektora ZOZ nr 2 w Rzeszowie

Wszystkie panie, laureatki konkursu były zadowolone z wylosowanych nagród. Jednak jak same mówią – najważniejszą nagrodą jest zdrowie.

Bezpłatne badania dotyczyły kobiet w wieku od 50 – do 69 lat. Dzięki akcji udało się przebadać ponad 200 kobiet, wykryć 2 zmiany podejrzane, 7 zmian łagodnych, 7 innych prawdopodobnie łagodnych, , 12 pacjentek skierowano na dalsza diagnostykę.

 

Iwona Kosztyła