14 września 2018

W Ośrodku Kształcenia Zawodowego w Strzyżowie, w piątek 21. Września odbędzie się bezpłatne szkolenie w ramach kampanii "Pracuję legalnie" prowadzonej przez Państwową Inspekcję Pracy przy strategicznym partnerstwie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W programie szkolenia zagadnienia z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz prawa pracy. Mogą wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani, przedstawiciele samorządu, służby kadrowe, księgowe, samo pracodawcy, czy osoby, które interesują się problematyką prawa pracy. – mówi rzecznik prasowy rzeszowskiego ZUS-u Wojciech Dyląg:

Dorota Kijowska, ekspert ZUS dodaje, że będzie mowa mi.in. o konsekwencjach pracy na czarno, co daje opłata składek i poprawne zgłoszenie pracowników. 

Celem szkolenia jest przeciwdziałanie nielegalnemu zatrudnieniu, czyli pracy na czarno.

Uczestnictwo bezpłatne. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie uczestnictwa: e-mail: szkolenia.rzeszow@zus.pl. 

 

PROGRAM SZKOLENIA

9:00 Rozpoczęcie

9:10 Zgłoszenia do ubezpieczeń społecznych osób pracujących. – Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rzeszowie

10:30 Przerwa

10:45 Formy zatrudnienia i najczęściej występujące problemy w związku z zawieraniem i rozwiązywaniem umów o pracę w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy prawa pracy.- Państwowa Inspekcja Pracy – OIP w Rzeszowie

12:00 Indywidualne konsultacje z prowadzącymi.

12:30 Zakończenie szkolenia.

Agnieszka Radochońska-Kloc