18 września 2018

fot. AR

Najpierw Mielec i Dębica, dzisiaj przyszła kolej na Rzeszów. Ambasadorzy olimpiady "Zwolnieni z teorii" w rzeszowskich liceach zachęcali młodych ludzi do podejmowania działań społecznych.

„Zwolnieni z teorii” to olimpiada projektów społecznych, zatem do tego, aby wziąć w niej udział nie są potrzebne podręczniki, trzeba mieć po prostu pomysł. Ambasadorzy na własnych przykładach mówili dlaczego warto robić projekty społeczne, i jak dzięki nim można pozytywnie zmieniać swoje otoczenie, a przy okazji zdobyć pierwsze, bardzo istotne dla pracodawców doświadczenie zawodowe.O olimpiady mogą zgłaszać się uczniowie liceów oraz studenci.

Projekt społeczny trzeba zgłosić do 30 listopada. Aby wziąć udział w olimpiadzie wystarczy zebrać co najmniej 2-osobowy zespół i zalogować się na platformie www.zwolnienizteorii.pl, która jest pomocnym narzędziem w prowadzeniu własnego projektu na większą skalę. Oprócz sposobu na komunikację z zespołem oraz przydzielonym mentorem, platforma oferuje także szkolenia kompetencyjne. Każdy finalista olimpiady otrzyma międzynarodowy certyfikat potwierdzający umiejętność zarządzania projektami, który ceniony jest przez pracodawców.

Organizatorzy podkreślali, że „Zwolnieni z Teorii” to także nauka zdrowej rywalizacji w samej olimpiadzie, ponieważ najlepsze projekty powalczą podczas gali finałowej pod koniec roku szkolnego o nagrodę „Złotego Wilka”, którą wręczą najwyższe władze państwowe.

Dotychczas z platformy skorzystało 42 000 młodych ludzi. W sumie zrealizowali 1500 inicjatyw, które pozytywnie wpłynęły na środowisko czy zwierzęta, a także na życie aż 11 milionów Polaków m.in. seniorów, migrantów, nastolatków.

Agnieszka Radochońska-Kloc