24 maja 2019

Festiwal "Maskarada" 2019 za nami. Jedenaście konkursowych spektakli było ocenianych przez jury dziecięce, tajnego jurora, jury profesjonalne oraz przedstawicieli Zarządu POLUNIMY i Sekcji Teatrów Lalek ZASP. Po kończącym festiwal koncercie "Bajki o dorosłych" jurorzy zdradzili, kogo postanowili nagrodzić.

Werdykt Jury Dziecięcego X Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy Maskarada 2019.

Jury Dziecięce X Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy Maskarada 2019 w składzie: Marlena Baran, Marcelina Giemza, Filip Sobol, Lena Sobol po obejrzeniu w dniach 19 – 23 maja 2019 r. siedmiu spektakli konkursowych podążając za hasłem tegorocznej Maskarady, jakim jest słowo SUMA jury dziecięce  nagrodziło spektakl, który  jest syntezą wielu elementów: animacji, scenografii, światła i muzyki, które razem składały się na poruszającą, poetycką opowieść-  „Żyrafa” w wykonaniu Hop Signor Puppet Theatre za wytworzenie wspaniałej atmosfery i morał, który nosimy w sobie do dziś.

Marlena BaranMarcelina GiemzaFilip SobolLena SobolNatalia Koza, opiekun Jury Dziecięcego

Nagroda POLUNIMY: „Żyrafa” w wykonaniu Hop Signor Puppet Theatre.

Nagroda Sekcji Teatrów Lalek ZASP: „Żyrafa” w wykonaniu Hop Signor Puppet Theatre.

Werdykt Tajnego Jurora X Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy „Maskarada” 2019. Suma

Tajny Juror X Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy Maskarada 2019. Suma po zobaczeniu jedenastu spektakli konkursowych postanowił przyznać nagrodę w kwocie 3000 zł zespołowi Hop Signor Puppet Theatre z Grecji za szlachetną prostotę oraz mistrzostwo w ożywianiu formy zaprezentowane w spektaklu „Żyrafa”.

Jury X Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy Maskarada Suma w składzie:Katarzyna Proniewska-Mazurek  – przewodnicząca,Bożena Sawicka Robert Drobniuchpo obejrzeniu jedenastu spektakli konkursowych podkreśliło różnorodność i bogactwo programu tegorocznej edycji, będącego odzwierciedleniem tendencji występujących w teatrze ożywionej formy. Suma tych doświadczeń otwiera nowe postrzeganie znaczenia teatru lalek. Nagrodzone i wyróżnione przez jury spektakle podejmują istotne tematy egzystencjalne oraz problemy współczesnej rzeczywistości,  poprzez twórcze poszukiwanie w materii sztuki lalkarskiej.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Grand Prix Festiwalu w wysokości 6000 zł spektaklowi „Stories of walls”  Bratislava Puppet Theatre

Nagrodę w wysokości 3500 zł spektaklowi „Żyrafa” Hop Signor Puppet Theatre

Indywidualną nagrodę aktorską w wysokości 2000 zł dla Radosława Sadowskiego za rolę Zajączka w spektaklu „Smacznego, proszę Wilka!” Teatru Lalek Banialuka

Wyróżnienie w wysokości 1500 zł spektaklowi „Minutka” Teatru Baj.

 

Agnieszka Radochońska-Kloc