19 czerwca 2019

Komenda Główna Policji na okres wakacji stworzyła Mapę Zagrożeń. To nowe narzędzie służące do wizualizacji wypadków komunikacyjnych ze skutkiem śmiertelnym.

Mapa będzie dostępna na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. – Każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji – mówi nadkomisarz Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy podkarpackiej policji. Już dziś pojawią się na niej pierwsze czerwone punkty:

Które odcinki drogi na Podkarpaciu są najbardziej niebezpieczne? Komisarz Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mówi, że to między innymi odcinek drogi krajowej nr 28

Do 75% wypadków, jak mówi kom. Paweł Grześ, dochodzi podczas bardzo dobrych warunków atmosferycznych i najczęściej w drugiej połowie dnia, zwłaszcza w weekendy, od pt. do poniedziałku. W Tych dniach należy spodziewać się zwiększonych kontroli policji na drogach.

Agnieszka Radochońska-Kloc