8 marca 2019

Jak kobiety spełniają się w rolach matek i bizneswoman? Czy da się pogodzić te dwa światy? Jak kobiety radzą sobie w służbach mundurowych? Na te i wiele innych pytań odpowiadano dziś podczas Podkarpackiego Dnia Kobiet. W auli Uniwersytetu Rzeszowskiego, zgromadziły się panie z naszego regionu, by pod znakiem rozmów i dyskusji świętować swój dzień.

Tegoroczny Podkarpacki Dzień Kobiet, obfitował w wiele zagadnień i różnorodne tematy. Podczas prelekcji rozmawiano o kobietach ich pracy i pasji. Nie zabrakło również tematyki ubezpieczeń społecznych.

Program Podkarpackiego Dnia Kobiet, rozpoczął się od części artystycznej, którą zapewnili artyści z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek. Prelekcje zainaugurowała prof. dr hab. Krystyna Leśniak Moczuk, która poruszyła zagadnienie związane godzeniem przez kobiety życia rodzinnego z pracą zawodową. Tematyka rozwoju w kontekście pracy w służbach mundurowych była poruszana przez kom. dr Bogusławe Sebastiankę – która zaznaczyła, że służba w policji cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet. W roku 2008 służbę w policji w Województwie Podkarpackim pełniło około 300 kobiet. Dziś ta liczba wynosi około 800. Kobiety świetnie odnajdują się nie tylko na stanowiskach mundurowych – jak przekonywał górnik Sebastian Wiatr – Panie mogą spełniać się w branży jaką jest górnictwo. To nie jest tylko zawód zarezerwowany dla mężczyzn.

Podczas Podkarpackiego Dnia Kobiet, rozmawiano również o roli kobiety w świecie mediów oraz w biznesie. Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem, każda z pań otrzymała od organizatorów słodkie upominki.

Była to już IV edycja Podkarpackiego Dnia Kobiet, organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie przy współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim.

Arleta Blok