7 lutego 2020

Operetka, ukraińscy artyści i reportaże sportowe. Do tego recital, koncerty i czytanie performatywne – tak zapowiadają się 26. Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe, które odbędą się w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej od 14 do 16 lutego. Spotkania odbędą się już po raz 26.

Jak powiedział w Radiu Via Jan Nowara dyrektor rzeszowskiego teatru, widzów czeka przede wszystkim dobry humor i zabawa, jak na karnawał przystało.

Tegoroczne “Spotkania” zainauguruje głośny tytuł Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie – “Turnus mija, a ja niczyja” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego. Sztuka ta  udowadnia, że operetka nie jest tworem przebrzmiałym, a zabawy kuracjuszy to doskonały temat na spektakl – mówił na antenie Radia Via Jan Nowara.

Kolejny spektakl – “Opowieści o Iwanie” to propozycja Narodowego Akademickiego Ukraińskiego Teatru Dramatycznego im. Marii Zańkowieckiej we Lwowie. Na zakończenie widzowie zobaczą “Salto w tył” w wykonaniu aktorów Teatru Ludowego w Krakowie. Po spektaklach w teatralnym foyer odbędą się koncerty: koncert walentynkowy “Nie całuj mnie pierwsza”, “Love Love Love”, czyli wieczór muzyczno-taneczny. W ostatni dzień “Spotkań” na publiczność czeka recital gwiazdy polskiej piosenki aktorskiej Justyny Szafran.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska