11 lutego 2019

Ponad 117 mln zł wynosi budżet urzędu miasta i gminy Kolbuszowa na ten rok. Jest o 10 mln zł większy niż w poprzednim roku. A to oznacza, że inwestycji będzie więcej.

Jak powiedział w Radiu Via burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba dotyczą one gospodarki wodno-ściekowej, infrastruktury drogowej, infrastruktury rekreacyjno-sportowej. Są także zarezerwowane środki na kolejny etap rewitalizacji miasta. W pierwszym przebudowano kolbuszowski rynek, teraz planuje się kilka zadań, ale jak powiedział burmistrz, wszystko zależy od tego czy uda się pozyskać dodatkowe środki zewnętrzne. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego na kwotę 15 mln zł.

W ramach rewitalizacji planowana jest także modernizacja ul. Parkowej i budynku dworcowego. W sumie w tym roku samorząd zamierza zrealizować 72 zadania inwestycyjne za kwotę 20 mln zł. Burmistrz Zuba dodał, że w Kolbuszowej w rejonie centrum przesiadkowego powstanie 120 nowych miejsc parkingowych. W centrum miasta, przyszłości ma powstać także dwupoziomowy parking. Plany są przygotowywane, a inwestycja miałaby zostać zrealizowana w ciągu trzech lat.

Całość rozmowy tutaj

Małgorzata Oczoś-Błądzińska