9 czerwca 2021

Zapewnia opiekę medyczną i psychologiczną, daje uśmiech dzieciom, a rodzicom ciężko chorych dzieci udziela wsparcia. Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie opieką otacza 86 małych pacjentów w hospicjum stacjonarnym, domowym i „Tęczowym domku”, będącym hospicyjnym domem dziecka.

Janina Jaroń, prezes Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci powiedziała w Radiu VIA, że zmienia się społeczna świadomość na temat hospicjum. Dziś rodzice pacjentów wiedzą, że mogą liczyć na szeroką pomoc w opiece nad chorym dzieckiem. Fundacja udziela także wsparcia rodzicom oczekującym na ciężko chore dziecko w hospicjum perinatalnym, a pomoc jest refundowana.

Choć rzeszowskie hospicjum udziela szerokiego wsparcia samo także liczy na pomoc darczyńców. Potrzebne są artykuły żywnościowe, jak np. soki czy mleko dla dzieci, jak również środki higieniczne i środki ochrony osobistej.

Przez ostatnie tygodnie trwała zbiórka darów na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie organizowana przez społeczników z Jarosławia. Dary dotrą do siedziby palcówki dziś w samo południe.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska