3 marca 2022

Na płycie jasielskiego rynku od 3 do 6 marca w godzinach od 10.00 do 18.00 władze Jasła, przy współpracy z PCK Oddział w Jaśle, organizują zbiórkę nowych rzeczy, według potrzeb zgłoszonych przez miasta partnerskie Sambor i Truskawiec.

W obliczu toczącej się wojny na Ukrainie, staramy się pomóc naszym atakowanym sąsiadom ze wschodniej granicy. W tym czasie szczególnie bliskie naszemu sercu są również miasta partnerskie Jasła – Sambor i Truskawiec.

Jesteśmy w bieżącym kontakcie z władzami Sambora i Truskawca. Z ostatnich informacji wynika, że obecnie na ich terenie nie są prowadzone działania wojenne, jednak samorządy te wspierają inne ukraińskie miasta, z Sambora wysyłana jest różnorodna pomoc rzeczowa m.in. do Kijowa. Natomiast do Truskawca trafiają osoby z innych miast, które nie chcą opuszczać kraju. W miastach tych brakuje wielu podstawowych rzeczy, gdyż nie ma nowych dostaw do sklepów.

Potrzebne produkty:

  • materace (dmuchane) z pompką

  • karimaty, śpiwory

  • koce, koce termoizolacyjne, poduszki, kołdry

  • pościel, ręczniki

  • produkty higieniczne i kosmetyczne (w tym dla dzieci i niemowląt)

  • leki i środki opatrunkowe: bandaże, waty, gazy, opaski uciskowe, opaski medyczne, taśmy tkankowe, taśmy samoprzylepne bakteriobójcze, rękawiczki jednorazowe, antyseptyki, płyny o działaniu antybakteryjnym, wodę utlenioną, chlorheksydynę, tabletki do dezynfekcji wody, środki przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe

  • latarki, baterie

  • żywność długoterminową, konserwy, suszone owoce

 

Ci, którzy nie będą mogli wspomóc Sambor i Truskawiec rzeczowo, będą mogli zrobić to finansowo. Przy namiocie stał będzie wolontariusz z puszką PCK. Z zebranych środków kupione zostaną potrzebne rzeczy.

 

Wiemy, że i tym razem możemy liczyć na wielkie serce naszych mieszkańców.

Do zobaczenia na jasielskim rynku!

 

Uwaga: Wszystkie zebrane w czasie zbiórki dary zostaną odpowiednio posegregowane i przetransportowane na granicę, gdzie zostaną bezpośrednio odebrane przez nasze miasta partnerskie.

 

Sambor i Truskawiec przekazały ogromne podziękowania i wdzięczność za okazane wsparcie, nie tylko to rzeczowe i finansowe, ale przede wszystkim za pamięć. Jednocześnie pozdrawiają wszystkich jaślan.

Źródło: UM w Jaśle 

Piotr Mazurkiewicz