30 lipca 2018

Lekarze coraz bardziej przekonują się do wystawiania zwolnień elektronicznych (e-ZLA). Ich liczba wzrasta z tygodnia na tydzień. Oddział ZUS w Jaśle zajmuje pod tym względem wysoką pozycję w kraju.

Obecnie e-ZLA to jedno z priorytetowych zadań Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, po zrealizowaniu dwóch ważnych projektów – obniżenie wieku emerytalnego oraz e-Składka. –Lekarze mogą wystawiać zwolnienia elektronicznie od początku 2016 r. Są one alternatywą dla klasycznych zielonych druków, ale od 1 grudnia br. zastąpią je całkowicie. Mimo, iż pozostało jeszcze sporo czasu, to w jasielskim oddziale ZUS ponad 50% wpływających zwolnień lekarskich wystawianych jest w formie elektronicznej. Plasuje to oddział w Jaśle na wysokim, drugim miejscy w Polsce. – mówi Wojciech Dyląg, rzecznik prasowy rzeszowskiego ZUS-u

Mimo, że wśród lekarzy jest coraz więcej zwolenników e-ZLA, to wciąż wielu z nich z rezerwą podchodzi do tego rozwiązania. Warto pamiętać, że ZUS oferuje lekarzom bezpłatne szkolenia i doradztwo w zakresie E-ZLA.

Agnieszka Radochońska-Kloc