8 listopada 2021

Prawie 15 mln zł trafi do powiatu rzeszowskiego w ramach pilotażu Rządowego Funduszu Polski Ład. Środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej Błażowa - Piątkowa – Harta.

Ciągi komunikacyjne na południu naszego powiatu wymagają rozbudowy, stąd decyzja o przeznaczeniu środków na ten cel – mówił w porannym programie Radia VIA starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

Budżet powiatu rzeszowskiego to 160 mln zł, z czego ok. 30 proc. wydatków to inwestycje drogowe. Nasz poranny gość podkreślał, że inwestowanie w ciągi komunikacyjne jest istotne z punktu widzenia rozwoju gospodarczego powiatu. Dobre drogi oraz szybki i łatwy dostęp szlaków komunikacyjnych przyciąga inwestorów, którzy chcą lokować swoje biznesy. Starosta Jodłowski powiedział, że w strefie Dworzysko, nadzorowanej przez powiat, zainwestowało do tej pory 30 firm. Kolejne mają ulokować się w przyszłym roku. Wartość lokowanych tam inwestycji szacowana jest na pół miliarda złotych. Inwestycje to miejsca pracy – mówił w Radiu VIA Józef Jodłowski.

Starosta Józef Jodłowski powiedział także, że powiat realizuje inwestycje o charakterze społecznym. Przy sanatorium w Górnie powstaje Dom dla Matek z Dziećmi, natomiast w Dynowie rozbudowywany jest Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska